Macadamia Healing oil

Wraz ze wzrostem popularności oleju arganowego firmy kosmetyczne zaczęły wprowadzać produkty z olejami alternatywnymi, jak w tym wypadku, olej macadamia, który jest wydobywany ze słodkich orzechów. Na rynku znajdziemy wiele produktów zawierający ten składnik, można kupić czysty, zimno tłoczony olej i poszukać inne zastosowanie dla niego, niż tylko do włosów. Ja zdecydowałam się na małą 10 ml wersję oleju Macadamia Healing Oil. Za zadanie ma intensywnie odżywić włosy, sprawić by były gładkie i lśniące, przedłuża żywotność koloru włosom farbowanym, daje ochronę przez promieniami UV, skraca czas suszenia włosów. To co mogę powiedziec z własnego doświadczenia :
- ładnie wchłania się we włosy
- nie pozostawia tłustej warstwy JEŚLI nałożymy odpowiednią ilośc 
- jest dość wydajny 
- eliminuje i wygładza odstające włoski ALE nie działa przeciw puszeniu
- lekko nabłyszcza 
- można stosować na suche i mokre włosy  

- jeśli nałożymy odrobinę za dużo, włosy będą wyglądać nieestetycznie
- zapach - jedni za nim szaleją, inni nie mogą znieść - mi osobiście bardzo przeszkadzaAplikowałam produkt na suche końcówki, mokre włosy po umyciu, mieszałam parę kropli z odżywką do spłukiwania i wreszcie, przed myciem włosów nałożyłam olej na całe włosy na 2 godziny. We wszystkich tych sposobach olejek ten sprawował się bardzo dobrze, rezultaty były widoczne i namacalne. Po jakimś czasie zauważyłam, że wolniej rozdwajają się końcówki. Jest to bardzo dobry produkt i szczerze polecam, ja natomiast nie kupię ponownie, bo a)nie mogę znieść zapachu eau de woda-kolońska-dziadka i b) są inne które chce wypróbować. Na Allegro dostępne w różnych ilościach od 10 ml do 125 ml  z pompką,w różnych cenach, a także w wybranych salonach fryzjerskich. 
Próbował już ktoś tego olejku lub kosmetyków z tej serii? Dajcie znać !
Increasing popularity of argan oil made producers look for alternatives oil, such like this macadamia one, that comes from sweet nuts. There are many products on the market containing this oil, but I went for Macadamia Healing Oil. It is supposed to nourish hair, make them sleek and shiny, protect the coloured hair from fading and from UV rays, as well as shorten the drying time. What I can say about it : 

- absorbs nicely into hair
- doesn't feel greasy IF you don't put too much
- little goes a long way
- eliminates the frizz BUT not the puffiness of the hair
- gives shine
- can be used on dry and wet hair

- if you put too much it doesn't look good, trust me
- the smell ! I can't bear it, but others love it so you have to see for yourself

I applied the oil on dry and wet hair, I mixed some drops with my conditioner and finally I used it as a treatment and left on dry hair for 2 hours before washing. Everytime the results were very good, looked good and felt good. After some time of using it I noticed that I get split ends more slowly. I honestly recommend it,  but I will not repurchase because a) it smells for me eau de grandpa cologne and b) there's plenty I want to try out. 
Have you ever used it or products from this line? Let me know!


I would love to try these: Morrocanoil, Orofluido, Josie Maran Argan Oil and Amargan OilKomentarze

 1. ooo jeśli działa to na moje włosy z całą pewnościa byłby idelany :D

  OdpowiedzUsuń
 2. o proszę bardzo ! ;)) jak miło spotkać kogoś kto wie z czym sie moje studia je xDDDale to kurcze, jak w Warszawie to musiała Ci świetnie matura pójśc ;) ja tam nawet nie składałam, bo stwierdziłam, nie dla psa kiełbasa xDDD

  OdpowiedzUsuń
 3. wiesz co nie przesadzam ;D i to serio każdy kto sie dostał do Lublina uciekł do Warszawy i tylko dzięki temu ja sie dostałam :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Thanks for the hair tip! I will definitely pick up a bottle next time I see it.

  www.goodbadandfab.com
  the personal style and fashion musings of a LA Asian fashion lawyer living life in the fab lane

  OdpowiedzUsuń
 5. I've never used this type of hair product. I guess I'm just too afraid of it being an oil (and probably leading to oily hair).

  OdpowiedzUsuń
 6. looks like it works like john freida anti frizz serum, love it!
  STYLE DECORUM

  OdpowiedzUsuń
 7. You should definitely try Bio-oil! It's a wonderful product! :)
  Take care dear!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

All the cool kids leave a comment

Popularne posty