Brow FixO brwiach wiem nie dużo wciąż, bo nigdy się nimi nie interesowałam, dopóki nie przeczytałam kilku artykułów, w których było pokazane jak twarz i oczy wyglądają, gdy nasze brwi są zadbane. I wtedy przyszło pierwsze wow. Regulacji się sama nie podjęłam jeszcze, ale zaczęłam je lekko wypełniać i teraz wiem, że był to brakujący kawałek układanki. Dużo nie będę się rozwodzić bo nie jestem ekspertem, jedynie co mogę powiedzieć, że nie lubię brwi które są zbyt cienkie, a już nie mówiąc o rysowanych... odrażające, przepraszam.

 
Jako że jestem brunetką, nie tak łatwo znaleźć odcień brązowego, który nie będzie zbyt ciepłym odcieniem, ani wpadającym w rudy. Po badaniach i poszukiwaniach zdecydowałam się na kredkę Clinique Superfine Liner w odcieniu 02 Soft Brown. Jest to odcień szaro brązowy.Są różne szkoły makijażu, które mówią, że odcień brwi powinien byc o jeden ton jaśniejszy, a inni że o ton ciemniejszy. Moim zdaniem, decyzja należy do Ciebie, kolor powinien odpowiadac Tobie i współgrac z kolorem włosów. A czy jest to kolor jaśniejszy czy ciemniejszy to same wiemy najlepiej.

Co do samej kredki:
-ładny kolor
-naturalny wygląd
-dośc miękka
-szybko się kończy

Kredka jest mimo wszystko godna polecenia. 
Clinique w swojej ofercie ma jeszcze kolor 01 dla blondynek i 03 dla ciemnowłosych. Nie wiem czy kupię ponownie, ponieważ mam zamiar spróbowac techniki wypełniania brwi cieniem, i tu znalazłam odpowiedni kolor i jest to MAC Charcoal Brown, cień będzie na pewno bardziej ekonomiczny :)

Kwintesencją tego co powinniśmy wiedzieć o brwiach i tego co ja uważam, że jest wystarczające - jest świetny post na stronie The Beauty Department.
A Wy jak dbacie o swoje brwi? :)I know little about the maintaining brows, because I have never been much interested in them. But after reading some articles and seeing the difference how eyes and the whole face looks with pretty eyebrows it was the first wow. I never plucked brows myself, I'm too scared so far, but I started to fill them in and now I know that this action was the missing puzzle the whole time :) I won't ramble more, I can only say that I cant't stand overplucked eyebrows, not to mention the ones that are draw in....gross, sorry.

Being brunette it's not easy to find a perfect brown that is not too warm,not too reddish. After researching I decided to buy Clinique Superfineliner in 02 Soft Brown. It's ashy cool tone brown. There are theories that the brow colour should be one tone darker than your hair colour, others say that it should be lighter. Personally I think that it's you who should decide what is your best match and what you are the most comfortable with. You are your own expert in the end.

Clinique liner
-has nice colour
-it's very natural looking
-it's soft
-but runs out pretty quickly

Overall it's a good product and I would recommend it.
Clinique has also 2 more colours 01 for blodes and 03 for very dark hair. I don't know if I repurchase the liner because I would like to try the technique of filling the brows with eyeshadow. I found already good match witch is MAC Charcoal Brown. This should be also more economical solution :)
The essence of what we should know and what I think is the most perfect things to do to maintain pretty brows is the article by The Beauty Department, so go check it out .

How do you take care of your brows? Share ! :)


Komentarze

 1. Ja muszę sobie zakupić nową bo mi się kończy, też od niedawna zaczęłam dbać o brwi ale i o regulacje ich. Też nie przepadam za zbyt cienkimi a zwłaszcza rysowanymi tylko kredką.

  OdpowiedzUsuń
 2. Cóż, nigdy nie malowałam brwi kredką, wolę hennę :) Dobra kosmetyczka potrafi wyregulować i pomalować brwi naprawdę dobrze, wiec ja już nie zawracam sobie tym głowy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moja kredka też się już skończyła ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hennę stosuję od "wielkiego święta" - dobrze nałożona wytrzyma nawet trzy tygodnie. Ostatnio kładłam sobie przed studniówką, która była w połowie lutego. Lekki kolor miałam jeszcze w połowie marca :). Z tym, że nie stosuję żadnych chemikaliów na twarz - szare mydło to wszystko, czego mi potrzeba. Wiadomo, że częste mycie twarzy żelami i różnymi silnie złuszczającmi i wysuszającymi produktami raczej nie przedłuży żywotności henny :)
  Osobiście wolę "gołe" brwi, chociaż są dosyć jasne i z daleka prawie ich nie widać.

  OdpowiedzUsuń
 5. super post!

  pozdrawiam,
  Klaudia B.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeżeli spodobała Ci się poprzednia zabawa, mam dla Ciebie kolejną - szczegóły na moim blogu! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. jeżeli mogę coś doradzić - idealny patent na brwi, to użycie szarego cienia do brwi!
  jestem zachwycona tym sposobem :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

All the cool kids leave a comment

Popularne posty