in a few words...

W końcu słońce, nie? :) ale nie dajmy się zwariować, w sobotę ma być znowu pogorszenie a to nie dobrze bo w sobotę idę na wesele :) Dylemat co założyć rozwiązany, padło na sukienkę w kolorze waniliowym. Wiem, że to jeden z tych prawdopodobnie zakazanych kolorów na ślub, bo biel i kremy zarezerwowane  są dla panny młodej, ale jakoś mam .... to..... :) Poza tym wpadłam do apteki i śpiąca pani farmaceutka poradziła mi krem La Roche Posay Effaclar K i aż się boję go używać, bo wiele się nie dobrego naczytałam, ale coż, jest ryzyko jest zabawa hahaha.... Z Asos przyszła paczka z masłem do ust marki Korres. 
Co więcej, po prostu musiałam pokazać Wam koturny nude z H&M które myślałam, że przepadły na zawsze, a siedziały pokornie w pudełeczku w kącie. Kto je tam postawił-zagadka. Na koniec, dostałam piękne kwiatuszki, od Miłego mego :) tak po prostu. A co u Was się dzieje? ;)

Finally sun came to town :) but don't get excited, they say it will be gone by Saturday and that's too bad because on Saturday I am going to a wedding :) The dilemma what to wear is already solved-I'm going to rock wanilla dress. I know I know, it's probably one of the forbidden colours to choose for the wedding as all the ivory-s and white-s are reserved for the bride, but.... I don't....give.... :) Anyway, I went to the chemist's the other day and sleepy-head-pharmacist recommended me to pick up La Roche Posay Effaclar K, and I'm already scared to use it as I have read a lot of bad things about it, but hey, no risk no fun hahaha.... From Asos I got also the lip butter in Jasmine, so happy to try it out finally....
What's more, I had to show you my nude wedges by H&M from last summer that I thought I lost forever, but instead they were sitting quietly in the box  in the corner. Who put them there-mistery. 
In the end flowers I got from The Boy :) just because. What's new? Tell me!


Komentarze

 1. I've never tried the La Roche Posay Effaclar K, and I don't think I've ever heard these bad rumors. x)
  And the wedges are amazing! I really like their color! ^^
  Wonderful post dear!

  OdpowiedzUsuń
 2. śliczne te koturny :) nadal są w h&m? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi ten Effaclar się zupełnie nie sprawdził, ale daj znak jak Tobie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zakochałam się w Twoich butach:D <3

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

All the cool kids leave a comment

Popularne posty